Quady

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

KTC

Quady

Post autor: KTC » 18 marca 2008, 11:04

Sie ma! Nazywam się Krzysiek. Szukam na forach info o możliwości wyporzyczenia w zakopcu lub w okolicach quadów lub crossów. Czy może wiecie gdzie je mają?
Chciałbym ze swoją dziewczyną przejechać z zakopca do morskiego oka w na jakimś weekendzie na wakacjach. Czy istnieje jakaś fajna trasa tak laskiem średnio trudna? Jaką górkę możecie mi polecić tak żeby były dobre widoczki na taterki? Aha i jeszcze jak daleko jest od tych tras na krópówki bo jeszcze chcielibyśmy tam zaglądnąć i pobawić trochu.
Dzięki za odp. Pozdro
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 18 marca 2008, 11:48

:shock: :shock: :shock:

Sorry, ale pytasz poważnie, czy jaja sobie robisz ?
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 marca 2008, 15:46

A propos quadów i pochodnych:
http://wiadomosci.onet.pl/1712458,11,item.html
Pete

Post autor: Pete » 18 marca 2008, 16:28

Panu podziękujemy - nie szerzymy tu takiej pseudo turystyki, a raczej jesteśmy jej zagorzałymi przeciwnikami :!: :!: :!: :zly: Też się zastawiam czy ten post to nie jakaś podpucha...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 marca 2008, 16:58

Pete
ee tam, quady w Zakopku są i będą, takie czasy. Niestety nic z tym nie zrobisz, podobnie jak z bryczkami. Całe szczęście tylko, że Zakop nie leży w górach, tylko w rowie pomiędzy ;)
Ogólnie Tatry polskie w okresie wakacji to porażka. Jak już to słowackie, ale też to powoli idzie ku gorszemu, nasze od jesieni do wiosny z naciskiem na zimę :kukacz: Kto był na Zawracie w lecie i w zimie, to wie o czym mówię. Jak ktoś lubi bliski kontakt cielesny z setką turystów jednocześnie, to latem będzie na pewno w pełni usatysfakcjonowany. Ja jestem raczej odludkiem, więc wejść letnich do zimowych mam jak 1:10 Wiem że wypożyczalnia q. jest przed skrętem w dolinę Chochołland, co i za ile nie wiem, bo nie byłem i raczej nigdy nie skorzystam.

KTC
Z Zakopa nie dojedziesz bezpośrednio do Moka. Musisz furę zostawić na parkingu 10 kilometrów przed jeziorem:
Obrazek

Potem się jedzie romantycznie, parę kilometrów bryczką, wśród posapywania, popierdywania, syku otwieranych bronkow i bekania:
Obrazek

Potem z buta z Włosienicy z czyimś (często wódczanym) oddechem na karku:
Obrazek

Tera można już zażyć górskiego odpoczynku, tylko w bajorze kąpać się zabraniają :(
Obrazek

Uwaga!!! Browary trzeba kupować po kilka na raz, bo potem długo się czeka w kolejce do baru:
Obrazek

Foty są autorstwa Kuby Terakowskiego. Więcej smacznych kąsków można zobaczyć pod adresem http://terakowski.republika.pl/szlak/index.htm
Pete

Post autor: Pete » 18 marca 2008, 17:03

Nie o to igi chodzi - sam wjazd quadem do TPN-u jest przestępstwem :!: Już nie mówiąc o zatruwaniu przyrody i przeszkadzaniu turystom. Więc radzę KTC - wybij to sobie z głowy...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 marca 2008, 17:08

Pete Wątpię, żeby wyjechał pożyczonym quadem poza ogrodzone pole wypożyczalni.
Co do TPN, to wszędzie są szlabany a jedyne możliwe miejsca do przeniknięcia granic TPN, które znam, są w rękach prywatnych i obawiam się, że zakończyłyby się operacją widły w plecach :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 marca 2008, 17:11

Igi 3:0 dla Ciebie za post dot. MOka ;) ubawił mnie :)
David

Post autor: David » 18 marca 2008, 17:19

Wydaje mi się że pan o nicku KTC jaja sobie robi
igi 
Przez te zdjęcia odrazu przeszła mi chęć na Tatry :kw:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 marca 2008, 17:29

Igi :3: , wreszcie wiem jak się zabrać za wejście do Moka :D, info z browarami jest szczególnie cenne bo później zamiast moczyć nogi tak jak inni w "stawie" to trzeba stać w kolejce.
A i dodam od siebie że lepiej na bryczce nie odpalać fajki bo jak koń baka puści to może wjeba... całą bryczkę, lepiej se zajarać nad "stawem" :D
Ostatnio zmieniony 18 marca 2008, 17:31 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 marca 2008, 17:30

Pete pisze:Nie o to igi chodzi - sam wjazd quadem do TPN-u jest przestępstwem Już nie mówiąc o zatruwaniu przyrody i przeszkadzaniu turystom. Więc radzę KTC - wybij to sobie z głowy...
Mówiąc takie słowa tym bardziej dajesz mu satysfakcje do jego prowokacji podpuchy, jak ktoś chce to i tak wjedzie. Ostra zmiana przepisów na pewno by to zmieniła w postaci wysokich kar finansowych 8)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 marca 2008, 17:33

Wydaje mi się że pan o nicku KTC jaja sobie robi
Mając pewnie na celu wywołanie małego flejmika. Dlatego nie ma co potępiać i grzmieć.
David pisze:igi
Przez te zdjęcia odrazu przeszła mi chęć na Tatry :kw:
To jedna strona medalu znana tym co idą na łatwiznę, drugą możesz znaleźć w zdjęciach forumowiczów. Tylko żeby ujrzeć Tatry takimi, jakie są na zdjęciach np. Mooliczka, to trzeba włożyć wiele wysiłku a niekiedy i wyrzeczeń, a większość społeczeństwa ma to gdzieś...
I wiesz co? Bardzo dobrze! Więcej widoków zostanie tylko dla nas :)
Na Palenicy może być pusto tak jak widać za mną:
Obrazek
Ale nie powiem kiedy ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 marca 2008, 17:36

McGregor pisze:Ostra zmiana przepisów na pewno by to zmieniła w postaci wysokich kar finansowych 8)
O tak i nieuchronność prawa.

McGregor
Gdzieś słyszałem o czymś takim, jak "zatrzymanie obywatelskie" czy cuś. Jak to z tym jest? Pytam w kontekście np. Gorców, gdzie pewnie spotkamy kogoś na crossie, będziemy mogli go kupą zatrzymać i wezwać patrol?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 marca 2008, 17:49

McGregor powiedział/-a:
Ostra zmiana przepisów na pewno by to zmieniła w postaci wysokich kar finansowych


O tak i nieuchronność prawa.

McGregor
Gdzieś słyszałem o czymś takim, jak "zatrzymanie obywatelskie" czy cuś. Jak to z tym jest? Pytam w kontekście np. Gorców, gdzie pewnie spotkamy kogoś na crossie, będziemy mogli go kupą zatrzymać i wezwać patrol?
Jasne że można takiego gościa zatrzymać, tylko ile wtedy będziemy czekać na patrol to tylko wszechmocny wie :D :D :D Ale jeszcze przemyślę ta kwestię!!! :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 marca 2008, 17:54

KTC pisze:Sie ma! Nazywam się Krzysiek. Szukam na forach info o możliwości wyporzyczenia w zakopcu lub w okolicach quadów lub crossów. Czy może wiecie gdzie je mają?
Chciałbym ze swoją dziewczyną przejechać z zakopca do morskiego oka w na jakimś weekendzie na wakacjach. Czy istnieje jakaś fajna trasa tak laskiem średnio trudna? Jaką górkę możecie mi polecić tak żeby były dobre widoczki na taterki? Aha i jeszcze jak daleko jest od tych tras na krópówki bo jeszcze chcielibyśmy tam zaglądnąć i pobawić trochu.
Dzięki za odp. Pozdro
IDIOTA Z CHOINKI SIĘ URWAŁ!!!!

:ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha:

A tak na serio, to prima aprilis jest w przyszły wtorek :ha:
ODPOWIEDZ