Quady

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 marca 2008, 7:00

igi pisze:Taniej już będzie zaparkować po drugiej stronie granicy.
Tam generalnie wszystko jest tańsze... piwo też :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 marca 2008, 8:35

mati pisze:wiecie ile sie za takowy parking płaci "dudków" i czy to jest naliczane od ilości godzin które nasze autko spędzi tam czasu?
Tak trochę też odbiegnę od tematu, ale nie radzę zostawiać auta na parkingu pod Krokwią, koło Ronda (przy BP). Liczą tam za godzinę i ostatnio po całodniowej wycieczce skasowali nas na 29 PLN !!! Złodziejstwo...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 marca 2008, 8:53

Mooliczek pisze:ak trochę też odbiegnę od tematu, ale nie radzę zostawiać auta na parkingu pod Krokwią, koło Ronda (przy BP). Liczą tam za godzinę i ostatnio po całodniowej wycieczce skasowali nas na 29 PLN
To się wycwanili, bo mnie jeszcze kasowali za całą dniówkę :|
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 19 marca 2008, 10:59

Mooliczek powiedział/-a:
ak trochę też odbiegnę od tematu, ale nie radzę zostawiać auta na parkingu pod Krokwią, koło Ronda (przy BP). Liczą tam za godzinę i ostatnio po całodniowej wycieczce skasowali nas na 29 PLN


To się wycwanili, bo mnie jeszcze kasowali za całą dniówkę :|

Parkujcie autka na przeciwko stacji TOPR-u za darmo :D
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
mati

Post autor: mati » 19 marca 2008, 14:07

Dzięki Igi za odp ;) kurcze to rzeczywiście lipa w ogóle sie to nie opłaca, oby tylko busy kursowały często i od samiutkiego rana do wieczora :( , :D

Mosorczyk masz rację, tylko turystyka piesza ;) , alle powiem, że ja nie jestem jeszcze tak doświadczony żeby sobie egzystować tydzień czy więcej tak w Tatrach tylko od schroniska do schroniska :) dlatego pytam o parking :) alle raczej to nie zbyt tani jak sie okazuje środek transportu... :(
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 marca 2008, 19:19

Mosorczyk pisze:jeśli widzę, że ktoś chce do Morskiego Oka podjechać quadem no to już jest mocne przegięcie dalekie od ogólno pojętej turystyki górskiej.
Cóż Ty tak dzisiaj w słowach oszczędny jesteś? ja ujął bym to nieco dogłębniej :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 marca 2008, 22:16

janek.n.p.m pisze:Parkujcie autka na przeciwko stacji TOPR-u za darmo
O, tak? :D a gdzie to? :D wstyd się przyznać, nie rozglądałam się za stacją TOPRu do tej pory :D:D:D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 marca 2008, 22:19

Jeżeli się nie mylę, to niedaleko Krokwi.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 19 marca 2008, 22:21

Mooliczek pisze:O, tak? :D a gdzie to? :D wstyd się przyznać, nie rozglądałam się za stacją TOPRu do tej pory
od Wielkiej Krokwi ze 100 metrów w dół.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Pati

Post autor: Pati » 20 marca 2008, 9:00

Z tym staniem w kolejce po browara jest patent kupujesz pierwsze piwko... idziesz na koniec kolejki i pijesz...
akurat jak dopijasz dotrzesz do lady na początek kolejeczki i bierzesz następne i tak w kółko :P
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2012, 9:42 przez Pati, łącznie zmieniany 1 raz.
Oscar

Post autor: Oscar » 20 marca 2008, 15:06

Nie wiem czy wiecie ale do samego Morskiego Oka (a także w inne miejsca) każdy może legalnie dojechać własnym pojazdem. Warunkiem jest oczywiście wniesienie odpowiedniej opłaty na rzecz TPN :cfaniak:

Jesli kogos to interesuje to moge podac obowiązujące stawki :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 marca 2008, 16:27

Oscar pisze:Nie wiem czy wiecie ale do samego Morskiego Oka (a także w inne miejsca) każdy może legalnie dojechać własnym pojazdem. Warunkiem jest oczywiście wniesienie odpowiedniej opłaty na rzecz TPN

Jesli kogos to interesuje to moge podac obowiązujące stawki :)
Nie wiedziałem... Mnie to interesuje, gdyż taka możliwośc jest dla mnie czymś karygodnym, ale prawnie dozwolonym. I ciekaw jestem po prostu jak TPN podchodzi do tego...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 marca 2008, 19:20

Partycja pisze:Z tym staniem w kolejce po browara jest patent kupujesz pierwsze piwko... idziesz na koniec kolejki i pijesz...
Tam jest duga kolejka, więc kupujesz po trzy piwa na twarz i idziesz na koniec kolejki :)

Turystykon pisze:I ciekaw jestem po prostu jak TPN podchodzi do tego...

Kasa im nie śmierdzi (spalinami).

ZARZĄDZENIE NR 7/2006
DYREKTORA TATRZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO
z dnia 25 kwietnia 2006 r
w sprawie opłat za udostępnianie Tatrzańskiego Parku Narodowego

§ 4. Opłata za wjazd na drogi wewnętrzne Parku:
1. jednorazowy wjazd do Morskiego Oka:
a) pojazd z katalizatorem, napędem gazowym lub elektrycznym – 200,00 zł,
b) pozostałe pojazdy – 350,00 zł.
2. jednorazowy wjazd na pozostałe drogi wewnętrzne Parku:
a) pojazd z katalizatorem, napędem gazowym lub elektrycznym – 150,00 zł,
b) pozostałe pojazdy – 300,00 zł.


Wszystko jest na:
http://www.nowy.tpn.pl/bip/pokaz.php?groups_id=11
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 marca 2008, 19:44

igi pisze:Tam jest duga kolejka, więc kupujesz po trzy piwa na twarz i idziesz na koniec kolejki :)
Ja bym sobie po prostu wniósł... :twisted:

Igi, dzięki wielkie za info odnośnie cen! Ceny według mnie prawidłowe, aczkolwiek mogłyby być wyższe. Niestety prawo nakazuje Parkom mieć takie opłaty i możliwość wjazdu na drogi wewnętrzne - tak samo jest z lasami i nadleśnictwami. Jeżeli ktoś sobie skalkuluje, to taniej jest wyjechać w 5 osób autem niżeli w 5 osób bryczką. Jednak sądzę, że większości z tych, co wyjeżdżają bryczkami bardziej niż o oszczędność chodzi o klimat bryczki (czyli "wśród posapywania, popierdywania, syku otwieranych bronkow i bekania")... Jednak ja bym te opłaty potroił - prawo CHYBA nie reguluje wysokości tych opłat...
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 20 marca 2008, 21:47

mosorczyk ma rację. co to za cena 200 zł kurde! od 1000w górę! na szczęscie chyba wielu nie decyduje się na to bo ludzie chyba nie wiedzą...
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
ODPOWIEDZ