Z dziećmi w góry

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 10 maja 2010, 15:52

tom-pi4 pisze:Tamaryszek to może jeszcze jakąś krótką relację napiszesz w dziale relacji z fotkami i większą ilością przeżyć
No właśnie!
Anonymous

Gdzie z dzieckiem 2 letnim

Post autor: Anonymous » 10 maja 2010, 22:31

Witam planujemy wakacje w Zakopanem w lipcu na 6 dni. Mogli byście poradzić gdzie można iść z dzieckiem 2 letnim. Wiemy że napewno na Morskie Oko pojdziemy ponieważ da sie wjechać wózkiem. Sa jeszcze takie miwjsca w Tatrach w które wejdzie- dojdzie się z 2 letnim dzieckiem wózkiem. Pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 maja 2010, 22:39

Zapomniałam dodać czy droga do DOLINA CHOCHOŁOWSKA nadaje się na taka wyprawe z dzieckiem. Ala jeszcze śpi popołudniami a nie chcemy z na troche pochodzić po górach.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 10 maja 2010, 22:51

Przeniosłam Twoje pytanie tutaj, może też znajdziesz tu jakąś podpowiedź dla siebie?
Ostatnio zmieniony 10 maja 2010, 22:52 przez Dżola Ry, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Gdzie z dzieckiem 2 letnim

Post autor: Anonymous » 10 maja 2010, 22:52

Witam my w lipcy planujemy wyjazd z dzieckiem 2 letnim do Zakopanego. Nie powiem mała lubi dużo chodzić i biegać ale wiadomo jak to w górach, to z górki to pod górkę to równo to nierówno. Dlatego zdecydowaliśmy się ze będziemy chodzić tam gdzie można wjechać wózkiem, Ala jeszcze po południu śpi a gdy się zmęczy woli usiąść do wózka niż siedzieć na barana u taty albo być u kogoś na rękach. Wiemy że na Morskie Oko wjedziemy bez problemy i podobno do Doliny Chochołowskiej też wózkiem dojedziemy. Chciałam wiedzieć czy są jeszcze jakieś miejsca które z 2 zdobędziemy, oprócz Gubałówki. Pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 maja 2010, 10:31

DudiTka kup sobie nosidełko.Ja nosze mojego malucha w nosidełku i praktycznie wszystkie szlaki są dla mnie dostepne. :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 maja 2010, 20:41

Niestety nasz budżet nie przewiduje takiego wydatku. A nie wiem czy jest sens kupowania nosidełka skoro w góry i tak raz na rok jeziemy a za 2 lata myśle że Alusi na niektóre szlaki da rade sama wejść z nasza pomocą
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 maja 2010, 9:59

DudiTka pisze:Niestety nasz budżet nie przewiduje takiego wydatku. A nie wiem czy jest sens kupowania nosidełka skoro w góry i tak raz na rok jeziemy a za 2 lata myśle że Alusi na niektóre szlaki da rade sama wejść z nasza pomocą
Jeżeli mało chodzisz po górach to faktycznie nie opłaca sie zakup nosidełka.W niektórych miastach można wypożyczyć nosidełko na kilka dni,takie rozwiązanie jest o wiele tańsze.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 maja 2010, 21:07

mirkow pisze:
DudiTka pisze:Niestety nasz budżet nie przewiduje takiego wydatku. A nie wiem czy jest sens kupowania nosidełka skoro w góry i tak raz na rok jeziemy a za 2 lata myśle że Alusi na niektóre szlaki da rade sama wejść z nasza pomocą
Jeżeli mało chodzisz po górach to faktycznie nie opłaca sie zakup nosidełka.W niektórych miastach można wypożyczyć nosidełko na kilka dni,takie rozwiązanie jest o wiele tańsze.
O ile mi wiadomo to nosidełka sa do 15 kilo a nasza Alusia waż 12 kilo więc na pryszły rok by nie zdalo egzaminu. A orientujesz się może gdzie można wypożyczyć nosidełko w Zakopanym i le taka przyjemność kosztuje. Pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 maja 2010, 12:33

DudiTka pisze:O ile mi wiadomo to nosidełka sa do 15 kilo
Moje nosidełko ma nośność 20kg.
DudiTka pisze:orientujesz się może gdzie można wypożyczyć nosidełko w Zakopanym
Nie wiem czy jest taka możliwość w Zakopanem,myśle że tak.W Katowicach kosztuje to 15zł.za dobe.
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 15 maja 2010, 19:42

DudiTka pisze:A orientujesz się może gdzie można wypożyczyć nosidełko w Zakopanym i le taka przyjemność kosztuje.
Tutaj masz linka do wypożyczalni sprzętu w Zakopcu na Krupówkach i mają też nosidełka. Na stronce jest też cennik.
http://www.alpinsport.pl/sklep/1/alpin_sport.html
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 maja 2010, 22:55

DudiTka ja mam córkę w podobnym wieku do Twojej (dokładnie 2 lata i 9 miesięcy) My byliśmy teraz w maju w Zakopanym. Z wózkiem możecie się wybrać np. do Doliny Chochołowskiej, Kościeliskiej, Strążyskiej. My mamy nosidło takie właśnie do 20kg+ 2 kg bagaż. Mała nawet w nim spała ostatnio. My też robimy tak, że mamy w plecaku karimatkę i mały kocyk i często jak przychodzi pora drzemki to małą kładziemy na niej i przykrywamy kocykiem, ona śpi a my oddajemy się podziwianiu piękna przyrody ;-) W zeszłym roku we wrześniu byliśmy też z nią na Kasprowym Wierchu. Kolejką i z nosidłem, ale było sporo osób, które wyjeżdżały z wózkami. Tyle, że za wiele z wózkiem tam nie pojeździsz. My poszliśmy na Beskid, tam chwilę posiedzieliśmy i z powrotem na dół. Gdybyście brali pod uwagę wypad bez wózka to mogę jeszcze coś nie coś podpowiedzieć. Polecam też książkę Józefa Nyki Tatry Polskie (do kupienia np na Merlinie, w przystępnej cenie). pomoże Wam w zaplanowaniu tras. Pozdrawiam :-)
Ostatnio zmieniony 15 maja 2010, 22:57 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 maja 2010, 22:57

tom-pi4, JolaR przepraszam :-) jeszcze się gubię na forum co gdzie pisać :-)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 maja 2010, 10:03

tom-pi4, Tamaryszek dziekuje za podpwiedzi. My mamy takie szczęście że jak w góry jedziemy to pada. A nam najlepiej odpowiada taki wypoczynek w górach. Co roku wakacje spędzamy w górach i jeśli by chodziło o piesze wycieszki to wiemy gdzie iść jaki szczyt zdobyć , ale jak przyszło się zastanowić gdzie można z wzkiem iść zatkało nas. Pozdrawiam
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 16 maja 2010, 11:24

Tamaryszek pisze:Polecam też książkę Józefa Nyki Tatry Polskie
Jeden z najlepszych przewodników po Tatrach o ile nie najlepszy :)
tom-pi4, JolaR przepraszam :-) jeszcze się gubię na forum co gdzie pisać :-)
Spoko :) Ten się nie myli co nic nie robi :)
DudiTka pisze:My mamy takie szczęście że jak w góry jedziemy to pada
To może jedźcie w innym terminie niż zwykle :)
ODPOWIEDZ