Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia

Post autor: Anonymous » 30 października 2015, 18:33

Akcja GOPR doceniona przez międzynarodowych ratowników.

"

Członkowie Międzynarodowy Kongres ICAR (International Commission for Alpine Rescue) z uznaniem obejrzeli film, który powstał podczas akcji na Babiej Górze.

W Irlandii obradował Międzynarodowy Kongres ICAR – organizacji zrzeszającej 76 organizacji ratownictwa górskiego z 33 krajów. Swoje prelekcje wygłosili na nim również polscy specjaliści od niesienie pomocy na górskich szlakach.

- Na Kongresie ICAR, z bardzo dużym uznaniem, został odebrany referat delegata GOPR. Nasz Kolega przedstawił unikatowy system działania służb ratunkowych w przypadku hipotermii głębokiej – relacjonują ratownicy z Beskidzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. - To nowatorskie rozwiązanie powstało dzięki współpracy Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II oraz służb ratunkowych działających w Polsce. Specjalnie zaprojektowany system powiadamiania identyfikuje pacjentów w zaawansowanych stadiach hipotermii. Na wczesnym etapie postępowania ratowniczego, wspomaga i koordynuje leczenie, uwzględniając ustalenia priorytetów i zastosowania nowoczesnych metod ogrzewania."

Zbliża się zima,film poniżej ku przestrodze:

https://www.youtube.com/watch?v=rrD4SJqtDwU
ODPOWIEDZ