Tydzień Malgo2malgo

Zanim napiszesz pierwszego posta przedstaw się nam: kim jesteś i czym się interesujesz. W swoim profilu nie zapomnij wpisać skąd jesteś.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Tydzień Malgo2malgo

Post autor: Malgo » 14 lutego 2011, 5:18

Witajcie
Tym razem tydzień przypadł mnie, więc czekam na Wasze pytania :)
Po krótce: Mam na imię Gosia, mam 24 lata, od urodzenia mieszkam w Pruszkowie. Pracuję w banku w Warszawie, dlatego od poniedziałku do piątku szczęśliwa wstaję skoro świt :)
Nie będę się teraz rozpisywać, pytajcie o co tylko chcecie ;)
Miłego dnia,
ooo to dzisiaj Walentynki a więc cmok na cały dzień.
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lutego 2011, 9:13

hej:)

1. Masz jakieś hobby? Czym się interesujesz?
2. Jak często wyjeżdżasz w góry?
3. Jaką muzykę lubisz słuchać?
4. Masz jakieś zwierzę?
5. trudne - co myślisz o eutanazji?

na razie tyle ;)
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 14 lutego 2011, 10:32

Witaj

Cmok, cmok od Valentego :P

moje pytania

1- na jaki szczyt/górę (na której do tej pory nie byłaś), a chciałabyś wejść w najbliższym czasie?,

2- inne górskie cele (plany) do zrealizowania w 2011 r (nie uwzględniając pkt. 1)


:aniolek: :aniolek: :aniolek:
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 14 lutego 2011, 18:24

1. Ulubiona potrawa
2. Czy jest jakieś miejsce w górach, w które szczególnie chętnie wracasz?
3. Jakie filmy oglądasz najczęściej?
4. O jakiej porze roku góry podobają Ci się najbardziej?
5. Czy umiesz szyć/ robić na drutach/ szydełku/ haftować?
6. Jaki kraj chciałbyś zwiedzić? Dlaczego?
7. Czy masz prawo jazdy?
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 14 lutego 2011, 18:25

Salek, dziękuję za pytania
salek pisze:1. Masz jakieś hobby? Czym się interesujesz?
Moim największym hobby są Tatry, na ich temat czytam gazety, książki (książki od niedawna kolekcjonuję, mają swoją specjalną półkę w regale). Przeglądam mapy, wymyślam trasy, szukam opisów w internecie, zdjęć... Góry są moją największą pasją i każdy kto mnie zna wie, że zawsze chętnie coś doradzę a już najchętniej potowarzyszę (zwłaszcza w Tatrach) i poopowiadam na szlaku (uwielbiam opowiadać historie dotyczące mijanych miejsc, o przyrodzie nieco gorzej, ale zawsze staram się dużo czytać i przyswajać coraz większą wiedzę).
Ale poza tym bardzo lubię chodzić na fitness, daje mi to dużo energii. I o ile zdrowie pozwala staram się chodzić regularnie (ostatnio średnio mi to wychodzi).
salek pisze:2. Jak często wyjeżdżasz w góry?
Od kiedy skończyłam studia, a więc od lipca 2010, mogę jeździć w góry znacznie częściej (wolne weekendy i nie ma co ukrywać, dużo zaoszczędzonych pieniędzy). Wcześniej to było tylko raz w roku na tygodniowy letni urlop, czasami 2-tygodniowy, teraz zdarza łapać mi się weekendy no i porównując do dawniejszych "tylko sierpniów" to bilans wychodzi w tym roku dużo lepiej, bo byłam w górach już 2 razy i wychodzi na to, że będę jeszcze co najmniej 3 :)
salek pisze:3. Jaką muzykę lubisz słuchać?
Bałam się tego pytania, bo odpowiedź będzie rozległa ;) Od zawsze słuchałam trochę innej muzyki niż moi rówieśnicy z racji starszego rodzeństwa o 7 i 8 lat, a więc pierwsze co pamiętam to był Dr Alban, 2 Unlimited, Ace of Bace. Potem nastała moda na Mr Big, Bon Jovi, Nirvanę, Metalicę. Jeszcze później za sprawą mojego szwagra poznałam muzykę Kazika Staszewskiego i Kultu, ale też The Prodigy i dzięki temu ostatniemu zespołowi otworzyły mi się oczy na nowoczesną muzykę. Więc zaczęłam też słuchać ATB, a od paru lat chill outu, poza tym lubię też piosenki Rihanny, Lady Gagi. Sami widzicie, że szeroki wybór :)
Jeżeli miałabym wymienić ulubione zespoły, to na pewno wymieniłabym ATB oraz Kazika i Kult.
salek pisze:4. Masz jakieś zwierzę?
Niestety nie, bo mam uczulenie na sierść zwierzątek :( Kiedyś miałam kotka, nazywał się Peti i to była wielka miłość, niestety któregoś dnia nie wrócił do domu, wierzyłam, że wróci, bo już zdarzały mu się tygodniowe lub 2-tygodniowe eskapady z powrotami jak po bitwie, codziennie rano pierwsze o co pytałam to czy Petuś wrócił, ale niestety
zabrało go na dobre. To jest kociak z mojego dzieciństwa i pamiętam do tej pory jak pięknie mruczał :)
salek pisze:5. trudne - co myślisz o eutanazji?
Szczerze mówiąc - wiele razy zastanawiałam się czemu konstytucja zabrania osobom, które chcą utracić życie z własnej woli a nie mogą tego zrobić samodzielnie, zrobienia czegoś, co je tak naprawdę uwolni. Wydaje mi się to zrozumiałe i mogłabym powiedzieć dla eutanazji tak. Jednak nie jestem "zwolenniczką" samobójstw, uważam, że z każdej sytuacji jest wyjście, a eutanazję porównuję nieco do samobójstwa a dla osób wykonujących - zabójstwa. W tym temacie zawsze znajdzie się jakieś plusy i minusy. Gdybym miała wegetować - wcale bym tego nie chciała, niech sobie biorą moją wątrobę, płuca czy to, co chcą, bardziej się przydadzą innym. Jednak gdybym miała w taki sposób utracić bliską osobę... chyba nie miałabym sumienia, przecież medycyna może nagle trafić na ślad, który pozwoli kogoś uzdrowić.
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 14 lutego 2011, 18:32

Dziękuję Valentynkowy Vikingu za pytania :)
viking pisze:1- na jaki szczyt/górę (na której do tej pory nie byłaś), a chciałabyś wejść w najbliższym czasie?,
Bardzo bym chciała wejść na Wołowiec, to taka moja góra, co jej nigdy zdobyć nie mogę, zawsze mnie zawraca pogoda :) A poza tym dręczy mnie Babia Góra, na którą też ostatnio nie weszłam ze względu na niepogodę (w końcu to Królowa Niepogód) i myślę, że tu uda mi się wejść prędzej niż na Wołowiec.
viking pisze:2- inne górskie cele (plany) do zrealizowania w 2011 r (nie uwzględniając pkt. 1)
Na pewno chcę pojechać w Tatry, chciałabym zacząć chodzić też po słowackich szlakach, ciągle mnie zatrzymuje Zakopane, mam tam swoją ulubioną restaurację i cukiernię i ciężko mi się z nimi rozstać ;) Oprócz wspomnianego Wołowca, chciałabym ogólnie zwiedzić Tatry Zachodnie. Wysokie są dla mnie nieco za trudne, choć z tych chciałabym przejść z Hali Gąsienicowej do Krzyżnego i Piątki, chciałabym też powtórzyć dawną wycieczkę na Szpiglasową Przełęcz.
Poza tym marzą mi się Pieniny latem, chciałabym też na rowerze przejechać trasę wzdłóż Dunajca, oprócz tego Rysy od Słowacji - ale nie wiem czy zdążę to wszystko zrobić w tym roku. Wszystko zależy od tego czy znajdę towarzyszy :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 14 lutego 2011, 18:45

i84 pisze:1. Ulubiona potrawa
Ulubiona potrawa to pstrąg z grilla, do tego talarki i surówka. Mniam. Niestety sama nie potrafię tego przyrządzić ;)
Poza tym uwielbiam barszcz z uszkami (taki wigilijny) - to potrawa, na którą zawsze czekam.
i84 pisze:2. Czy jest jakieś miejsce w górach, w które szczególnie chętnie wracasz?
Hala Gąsienicowa oraz Dolina Pięciu Stawów Polskich, jednak to pierwsze dużo prostsze do zdobycia i tam częściej bywam.
i84 pisze:3. Jakie filmy oglądasz najczęściej?
Bardzo lubię dramaty, thrillery psychologiczne (np. Lektor, Przypadek Benjamina Buttona, Gran Torino, Siedem, Milczenie owiec, pierwsze dwie Piły, ale też Bękarty wojny). Lubię kino rosyjskie, bo porusza bardzo trudne tematy i jest bardzo naturalistyczne, kino czeskie, bo ma świetny sakrastyczny żart (czy widzieliście film Skrzat / Skritek? jest powalający - aktorzy nie wypowiadają żadnych słów przez cały film, używają takiego języka jak niemowlęta, ale gra jest na tyle sugerująca, że nie sposób tego nie zrozumieć). Bardzo lubię filmy dystrybuowane przez Gutek Film.
i84 pisze:4. O jakiej porze roku góry podobają Ci się najbardziej?
Dopóki nie byłam zimą, to twierdziłam, że latem, a teraz muszę powiedzieć, że obie te pory roku mają swój urok. Wolę jednak jeździć latem, bo dzień jest dłuższy i czycha trochę mniej niebezpieczeństw.
i84 pisze:5. Czy umiesz szyć/ robić na drutach/ szydełku/ haftować?
Niestety do tego mam dwie lewe ręce. Czasami mam nawet chęć coś porobić, ale wychodzi z tego... hmm nic zadawalającego ;)
i84 pisze:6. Jaki kraj chciałbyś zwiedzić? Dlaczego?
Bardzo bym chciała pojechać do Rosji na Krym, ciągnie mnie do Słowian ;) Ostatnio zaczęłam uczyć się rosyjskiego, m. in. też po to, by chociaż umieć przeczytać co jest napisane na tabliczkach i dogadać się. Rosja wydaje mi się krajem potęgą - ludzie są dumni ze swego narodu, Polacy mają z tym trochę kłopot.
Poza tym, chciałabym pojechać do Niemiec do Bawarii. Byłam tam na wymianie międzyszkolnej, takiej 2-tygodniowej i bardzo mnie te pagórki zauroczyły (byłam w Jurze Szwabskiej).
i84 pisze:7. Czy masz prawo jazdy?
Niestety nie i było i jest to mój plan na rok 2011, by skończyć kurs, mam nadzieję, że nie rozbestwię się wyjazdami w góry i zostawię sobie troszkę pieniędzy na kurs i zdawanie, pewnie wielokrotne hihi :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 14 lutego 2011, 20:01

Małgosiu, no to pytania od Administracji poproszę


1. Przedstaw swoją osobę w kilku zdaniach, może jakieś zdjęcie
2. Twoje ulubione góry to ... i dlaczego, a może jeszcze w nich nie byłeś/łaś
3. Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy - czy już Ci się to kiedyś zdarzyło
4. Opisz swoje wady i zalety
5. Która pora roku i dlaczego

Wiosna
Obrazek

Lato
Obrazek

Jesień
Obrazek

Zima
Obrazek

Zdjęcia zaczerpnięto ze strony http://www.murowaniec.e-tatry.pl/index.php?m=galeria

6. Podaj przepis na Twoje ulubione danie
7. Powiedz czym może się pochwalić Twoja miejscowość, a co byś w niej zmienił/a
8. Wrażenia po tym teledysku http://www.youtube.com/watch?v=9pkLDEEs20U

9. Patrzysz przez okna swojego mieszkania/domu - co widzisz – może sfotografuj
10. Jak często robisz zakupy przez Internet i co najczęściej kupujesz - czy reklama ma na to wpływ i jak duży
11. Dokończ historię w kilku zdaniach:

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma lasami...


12. Pochwal się swoimi trzema ulubionymi zdjęciami
13. Opowiedz kawał, który Cię najbardziej rozśmieszył :)
14. Jak tutaj trafiłeś i jaka jest twoja opinia o forum na dzień dzisiejszy
15. Wierzysz w podania ludowe, przesądy, wróżby, horoskopy
16. Twoje motto życiowe brzmi ...
17. Kto jest dla ciebie autorytetem i dlaczego
18. Co byś nam aktualnie polecił/ła do przeczytania z prasy, literatury, a może jakiś film do obejrzenia lub sztukę teatralną
19. Twoje cele na przyszłość w życiu osobistym i zawodowym
20. Kim chciałe/aś zostać, jak byłe/aś dzieckiem

Pytanie bonusowe:
Kogo wyznaczasz na następny tydzień do gry - uprzedź tą osobę na PW i zadaj jej też swoje co najmniej 3-y pytania :)
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 14 lutego 2011, 22:25

HalinkaŚ pisze:1. Przedstaw swoją osobę w kilku zdaniach, może jakieś zdjęcie
Jak już na wstępie pisałam, mam 24 lata i od urodzenia mieszkam w Pruszkowie. W zeszłym roku skończyłam studia na kierunku politologia, były one moją wielką pasją (jak mogłam zapomnieć! Salek pytał o moje pasje), zwłaszcza specjalizacja dziennikarska. Po studiach pozostało mi zainteresowanie polityką, przede wszystkim kwestie marketingu politycznego - kiedy obserwuję jakie cuda robią nasi politycy to aż śmiać (lub płakać) się chce, marketing zabiera im strasznie dużo czasu :) Pracuję w banku, w tym roku stuknie już 6 lat, to nadal moja pierwsza praca, zmieniły się nieco stanowiska, obowiązki, jestem tam jedną z najbardziej znanych osób ;o))) z racji stażu oczywiście.
Moje fotki można znaleźć tutaj http://picasaweb.google.com/malgo.k86
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 14 lutego 2011, 22:37

HalinkaŚ pisze:2. Twoje ulubione góry to ... i dlaczego, a może jeszcze w nich nie byłeś/łaś
Moje ulubione góry to Tatry, pamiętam do tej pory jak je pierwszy raz zobaczyłam, miałam 12 lat i jechałam na wycieczkę szkolną pociągiem nocnym, o 6 rano wyjrzałam przez okno i mnie zatkało, Tatry skąpane w słońcu... Nigdy tego wrażenia nie zapomnę :)
HalinkaŚ pisze:3. Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy - czy już Ci się to kiedyś zdarzyło
Wstyd przyznać, ale niestety nie potrafię, nigdy nie przeszłam kursu, znam zasady, ale tylko z instrukcji, nikt mi tego nigdy nie pokazał. Moja pierwsza pomoc zawężała się do telefonowania na 999. :oops:
HalinkaŚ pisze:4. Opisz swoje wady i zalety
Selekcję co jest wadą, co zaletą chyba pozostawię Wam.
Jestem osobą bardzo wrażliwą - przejmującą się losem innych, mam poczucie humoru (czasami dosyć czarne), jestem inteligentna (nie myślcie, że się przechwalam) - jedni uważają to za wadę, drudzy za zaletę. Wady... często mam słomiany zapał - szybko się do czegoś napalam, a jak co do czego, to mi się odechciewa. Bywam zbyt emocjonalna, łatwo mnie wyprowadzić z równowagi. I często sama sobie umniejszam ;)
HalinkaŚ pisze:5. Która pora roku i dlaczego
Kocham lato, ale takie wczesne, kiedy jeszcze jest soczyście zielono, bo są długie dni, ciepłe noce (może w górach to niekoniecznie, ale u mnie na Mazowszu bywają takie noce), poza tym latem są moje urodziny :) mojego Taty i mojej ukochanej Siostrzenicy. Kocham góry latem, może złudnie wydaje mi się, że mniej wtedy czycha niebezpieczeństw, chociaż burze potrafią być przerażające.
HalinkaŚ pisze:6. Podaj przepis na Twoje ulubione danie
Danie, które potrafię zrobić i je bardzo lubię to warzywa smażone na patelni + ryż, może być jeszcze jakaś pierś z kurczaka, ale tak naprawdę to te 2 pierwsze mi wystarczą. Niestety słabo jeszcze gotuję. Ostatnio próbowałam upiec chleb, jest to bajecznie proste, ale niestety przesoliłam :) Jeżeli ktoś chce przepis na chlebek, mogę wysłać na PW albo dodać później.
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 14 lutego 2011, 22:47

HalinkaŚ pisze:7. Powiedz czym może się pochwalić Twoja miejscowość, a co byś w niej zmienił/a
Czym może się pochwalić Pruszków to chyba każdy wie :lol:
A tak na serio, jest to miasto - sypialnia Warszawy, co rano tłumy biegną do stacji pkp, a na drogach są korki w kierunku stolicy.
Pruszków może pochwalić się 2 pięknymi parkami: Park Potulickich oraz Park Hosera, w obu są stawy, w tym pierwszym pałacyk ślubów, wielu tu rowerzystów i spacerowiczów. Poza tym mamy nowoczesny tor kolarski, stadion piłkarski, ale ciut za mały ;)
Czego brakuje w Pruszkowie... Za mało jest miejsc, gdzie można posiedzieć ze znajomymi przy dobrym piwie i smacznym jedzeniu. Brakuje kina i może to głupio zabrzmi - centrum handlowego, na zakupy "ciuchowe" zawsze muszę jeździć do Warszawy (albo robię to po pracy), już nie wspomnę o dyskotece/ klubie. Pruszków ma duży potencjał, jest bardzo blisko stolicy, zaledwie 11 km, ale niestety wydaje mi się, że długo będzie tylko sypialnią, tutaj po prostu nie ma co robić. Mimo, że powstaje wiele nowych bloków i mieszkają tutaj młodzi ludzie, wydaje się, że władze nie bardzo to zauważają i chcą wykorzystać.
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
Atria
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 495
Rejestracja: 20 września 2010, 21:37

Post autor: Atria » 14 lutego 2011, 23:35

Malgo2malgo pisze:A poza tym dręczy mnie Babia Góra
Mnie też podręczyła swego czasu :D ale wpuściła za drugim razem :D

A jak oceniasz Warszawę jako miasto? :) Lubisz je? :)
"Historii nie da się przewidzieć, tyle wiem jako historyk..."
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 lutego 2011, 14:43

Malgo2malgo pisze:chciałabym też na rowerze przejechać trasę wzdłóż Dunajca
Malgo2malgo pisze:Wszystko zależy od tego czy znajdę towarzyszy
No to pierwszego chętnego już masz ;)
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 15 lutego 2011, 18:42

HalinkaŚ pisze:8. Wrażenia po tym teledysku http://www.youtube.com/watch?v=9pkLDEEs20U
Nie znałam teledysku, dopóki nie obejrzałam go z linku wstawionego tutaj. Historia, która może zdarzyć się każdemu górołazowi, ja nie chciałabym takiej przeżyć, obojętnie czy stałoby się to mnie, czy komuś z moich bliskich.
Jeżeli chodzi o zespół Rammstein - nie mam nic przeciwko a już tym bardziej językowi niemieckiemu, do którego mam duży sentyment :)
HalinkaŚ pisze:9. Patrzysz przez okna swojego mieszkania/domu - co widzisz – może sfotografuj
Mieszkam w domku jednorodzinnym z moimi rodzicami i z siostrą, jej mężem i ich córcią. Także jest full house. A co za oknem: typowe osiedle wybudowanych głównie w czasach PRL klocków - sześcianów :) Widać dom, który niestety przesłonił cały horyzont, gdyby nie ten dom widziałabym w odległości 50 m drogę potem ogródki działkowe i pola, które pozostawiono "odłogiem", ponieważ stanowią awaryjne lądowisko :) Odkąd żyję nigdy awaryjnego lądowania nie było, ale helikopter kiedyś tam był. Niestety zdjęcia nie mogę teraz wstawić, ponieważ zawsze wracam do domu po zmroku, więc nic nie byłoby na fotce widać, może w sobotę :)
HalinkaŚ pisze:10. Jak często robisz zakupy przez Internet i co najczęściej kupujesz - czy reklama ma na to wpływ i jak duży
Zakupy przez internet robię od niedawna i głównie jest to "coś w góry": ubrania, rzeczy typu czołówka, termos. W wyborze tych rzeczy sugeruję się tym, co piszą ludzie na forach oraz co mówią moi znajomi, raczej reklama ma na to nikły wpływ. Poza tym kupuję przez internet książi (wiem, że to off top, ale polecam internetową Księgarnię Warszawa, naprawdę tanio!). Dzięki zakupom internetowym czasami można dużo zaoszczędzić, trafić na świetne promocje.
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 15 lutego 2011, 18:57

HalinkaŚ pisze:11. Dokończ historię w kilku zdaniach:
Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma lasami...
Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma lasami urodził się mały chłopczyk, jego matka zmarła podczas porodu a ojciec umarł z rozpaczy po stracie żony. Chłopczykiem zajęła się zielarka, traktowała go jak własnego syna. Śpiewała mu pieśnii o wiecznym życiu, podwała też wzmacniające eliksiry. Chłopiec wyrósł na silnego mężczyznę. Pomagał wszystkim, którzy tego potrzebowali. Dziwiło go jednak, że wszyscy ludzie, których spotykał na swojej drodze żyli od niego krócej. Wybrał się więc w wędrówkę poszukując szczęścia i miłości. Świat, który oglądał bardzo go zachwycał, ale też zaskakiwał. Pamiętał, że za jego dzieciństwa ludzie żyli wolniej, używali lamp naftowych i wielbili swojego króla. Teraz patrzył na zabieganych i nie znających odpoczynku ludzi, biegających wśród samochodów i głośnych ulic. Mężczyzna najbardziej tęsknił za miłością i bezpieczeństwem, może znajdzie ją za następną górą i lasem. Może w Pruszkowie ;)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
ODPOWIEDZ