Tydzień Szarlotki :D

Zanim napiszesz pierwszego posta przedstaw się nam: kim jesteś i czym się interesujesz. W swoim profilu nie zapomnij wpisać skąd jesteś.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 09 marca 2010, 0:40

herbatka pisze:10. Gdybym miała wybierać gdzie i kiedy się urodzę....
Szarlotka pisze:10. Piętnaście lat wcześniej we Francji.
Dlaczego? że nieśmiało zapytam o tak późnej już porze...
Dlaczego 15lat wcześniej i dlaczego we Francji?
(no tak Królik nasłuchał się starego dobrego rocka i na wspominki o Paryżu go wzięło) :)
No to dla Ciebie Szarlotka paryskie wspomnienia Gary'ego:
http://www.youtube.com/watch?v=qyTHJ40p ... re=related
:spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 marca 2010, 8:14

No to ja krajance też zadam parę pytań.
1 Co Ci się podoba w sosnowcu?
2 Ulubiona pora roku?
3 Czy chciałabyś skoczyć na bungee?
4 Ulubiona wokalistka?
5 Za co się lubisz?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 marca 2010, 16:40

Królik pisze:Dlaczego? że nieśmiało zapytam o tak późnej już porze...
Dlaczego 15lat wcześniej i dlaczego we Francji?
(no tak Królik nasłuchał się starego dobrego rocka i na wspominki o Paryżu go wzięło) :)
No to dla Ciebie Szarlotka paryskie wspomnienia Gary'ego:
http://www.youtube.com/watch?v=qyTHJ40p ... re=related
:spoko:
Aaaaa dziękuję, dziękuję :)

15 lat wcześniej, bo załapałbym się na lata względnej świetności moich ulubionych zespołów, a ponieważ żyliby jeszcze co poniektórzy ich członkowie, miałabym możliwość zobaczenia kilku wspaniałych koncertów. Żyjąc we Francji a nie w Polsce większe jest prawdopodobieństwo, że ewentualnie byłoby mnie stać na bilety hehe…
We Francji jest cieplej, ślicznie… Zajadałabym ogromniaste bagietki i żabie udka i miałabym taki śliczny francuski akcent (ten język jest fantastyczny). To ja nagrałabym „Joe le taxi” i urodziła Johnny’emu dwójkę uroczych dzieci ;) ;)
Miałabym blisko do Mont Blanc, zgadałabym się z Catherine Destivelle i powspinałybyśmy się może razem :D:D

1 Co Ci się podoba w sosnowcu?
2 Ulubiona pora roku?
3 Czy chciałabyś skoczyć na bungee?
4 Ulubiona wokalistka?
5 Za co się lubisz?
1. Nie jest tak zamurowany i zabrudzony jak niektóre sąsiadujące miasta... Często jeżdżę do Toszka pociągiem i ogarnia mnie przerażenie na widok niektórych dworców kolejowych. A potem powracam do S-c, witają mnie moje śliczne światełka, dworzec, patelnia... Lubię nasz mały park sielecki, ciche Zagórze... myślę że to kwestia wspomnień, sentymentu i odrobiny lokalnego patriotyzmu :D

PS. W tym momencie kieruję przeprosiny do wszystkich mieszkańców pobliskich miast między Sosnowcem a Toszkiem, jestem pewna że miasta te mają inne ciekawe walory xD

2. Jesień, jesień i jeszcze raz JESIEŃ.

3. Nie jest to moim wielkim marzeniem, ale chciałabym. Mam jednak wielgachnego pietra. Jeśli więc kiedykolwiek się odważę, wezmę na wszelki wypadek zmienną bieliznę ;)

4. Kasia Nosowska, Kora.

5. Za mało ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 marca 2010, 7:36

Szarlotka pisze:4. Kasia Nosowska,
:spoko:
al3ksand3r

Post autor: al3ksand3r » 10 marca 2010, 18:44

Lubisz placki?
Czy zwiedzałaś i czy Ci się podoba zamek w Będzinie?

:tan: lubisz tańczyć?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 marca 2010, 22:21

PS. W tym momencie kieruję przeprosiny do wszystkich mieszkańców pobliskich miast między Sosnowcem a Toszkiem, jestem pewna że miasta te mają inne ciekawe walory xD
Spytałem trochę z przekory, bo ja w sosnowcu pomieszkuję, a jestem dąbrowiak z krwi i kości :D
Ale przyznaję rację.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 marca 2010, 23:21

Szarlotka  czego najbardziej nie lubisz robić ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 marca 2010, 0:50

al3ksand3r pisze:Lubisz placki?
Czy zwiedzałaś i czy Ci się podoba zamek w Będzinie?

:tan: lubisz tańczyć?
Ziemniaczne, z cukini, bakłażana, z jabłkami, bananami- jak najbardziej.
Te krowie kojarzą mi się głównie z Białką Tatrzańską, którą poznaję od dwulatki z upodobaniem- więc głównie pozytywnie :D:D
Tu przypomniała mi się pewna autentyczna historia dziewczyny, która przeskakując jeden placek, poślizgnęła się na drugim i wpadła głową w trzeci ;) (na szczęście to nie byłam ja)

Zamek uwielbiam, zwłaszcza oświetlony i zwłaszcza podczas festiwalu muzyki celtyckiej, na którym byłam kilkakrotnie i zamierzam wrócić ;)

Lubię tańczyć :) Czasem całkiem nieźle mi to wychodzi. Czasem ;)

laynn pisze:Spytałem trochę z przekory, bo ja w sosnowcu pomieszkuję, a jestem dąbrowiak z krwi i kości :D
Ale przyznaję rację.
Nie no wiesz, Dąbrowa jest z innej strony i trochę jakby bardziej Zagłębie xD Też bardzo lubię- przez wzgląd na Pałac Kultury w którym spędziłam sporą część mojego "artystycznego" życia ;)
nadi184 pisze:Szarlotka czego najbardziej nie lubisz robić ?
Sprzątać- zawsze mam z tym spory problem. Jestem z natury trochę niepoukładana i do wielu drobiazgów (jak np. kurze, butelka po piwie z przedwczoraj czy talerze w zlewie) nie przykładam zbytniej uwagi. Są ważniejsze rzeczy :D Jak np. pewne forum górskie hie hie...
Nie lubię również wcześnie wstawać na co dzień. (Na co dzień, bo dla gór jestem w stanie ;) )
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 marca 2010, 0:57

Szarlotka pisze:sporą część mojego "artystycznego" życia
hmm jakaż to???
Szarlotka pisze: Sprzątać- zawsze mam z tym spory problem. Jestem z natury trochę niepoukładana i do wielu drobiazgów (jak np. kurze, butelka po piwie z przedwczoraj czy talerze w zlewie) nie przykładam zbytniej uwagi. Są ważniejsze rzeczy
uff myślałem, że tylko ja tak mam :lol: :lol: :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 marca 2010, 1:03

laynn pisze:Szarlotka powiedział/-a:
sporą część mojego "artystycznego" życia

hmm jakaż to???
A tam takie malutkie... kiedyś sobie troszkę grałam, to w teatrze, to w operetce... A głównie to muzycznie- śpiewam sobie :) ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 marca 2010, 1:37

Szarlotka pisze:(Na co dzień, bo dla gór jestem w stanie )
To czujemy podobnie!!! :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 marca 2010, 7:54

Na czym sobie troszkę grałas?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 marca 2010, 9:18

Mira pisze:Na czym sobie troszkę grałas?
Na deskach teatru ;) Jako aktor- amator :D To co robiłam na gitarze, można nazwać co najwyżej brzdękaniem xD
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 marca 2010, 10:51

No to teraz ja!

1. Czy wysokość gór jest wprost proporcjonalna do Twojego zainteresowania nimi, czyli czy ciągnie Cię również w te niższe polskie góry?
2. Czy zwiedziłaś już najpiękniejsze polskie góry, czyli czy byłaś już w Bieszczadach?
3. Czy wolisz góry w zimie, czyli dlaczego Koronę chcesz zdobyć zimą?
4. Czy szarlotka to Twoje ulubione ciasto, czyli dlaczego "Szarlotka"?
5. Skąd Szarlotka wzięła się w górach, czyli jak zaczęła sie Twoja przygoda z górami?
6. Gdzie wyruszasz w marzeniach, czyli gdzie wybrałabyś się w podróż życia?
7. Czy Szarlotka jest samotniczką, czyli czy lubisz samotne wędrówki?

;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 marca 2010, 21:17

Snufkin pisze:1. Czy wysokość gór jest wprost proporcjonalna do Twojego zainteresowania nimi, czyli czy ciągnie Cię również w te niższe polskie góry?
2. Czy zwiedziłaś już najpiękniejsze polskie góry, czyli czy byłaś już w Bieszczadach?
3. Czy wolisz góry w zimie, czyli dlaczego Koronę chcesz zdobyć zimą?
4. Czy szarlotka to Twoje ulubione ciasto, czyli dlaczego "Szarlotka"?
5. Skąd Szarlotka wzięła się w górach, czyli jak zaczęła sie Twoja przygoda z górami?
6. Gdzie wyruszasz w marzeniach, czyli gdzie wybrałabyś się w podróż życia?
7. Czy Szarlotka jest samotniczką, czyli czy lubisz samotne wędrówki?

1. Przyznaję się bez bicia, że mam słabość do wysokich gór. Łagodne wzniesienia mają dla mnie mniejszą siłę przyciągania. Nie oznacza to, że nimi gardzę, i jeśli pojawia się ciekawa opcja wyprawy w niższe górki, chętnie skorzystam. Część mnie będzie jednak wypatrywać strzelistych skał i stromych grani ;) ;)

2. Nie byłam, więc ciiiiiii.... nikomu nie mów bo to trochę krępujące xD

3. Za zimą ogólnie nie przepadam. W górach- to co innego. Ostatnio przekonałam się jak jest pięknie. Jak wcześniej wspomniałam niższe górki nie kręcą mnie tak bardzo, ale zimą są zdecydowanie ciekawsze. Jest trudniej, a ja lubię wyzwania :twisted: (Wysokie tatry zimą troszkę mnie jeszcze przerażają, Beskidy czy Bieszczady wydają mi się bezpieczniejszą alternatywą) Poza tym niewielu zdobyło całą koronę zimą, oficjalnie na stronie klubu tylko jeden pan, jakby mi się udało tam pojawić jako pierwsza pani, byłabym bardzo rada :D xD

4. Czy ulubione? Ciężko powiedzieć. Nick jest na cześć pewnego gatunku Szarlotek (Z rodziny plackowatych)- Szarlotki Tatrzańskiej. Charakteryzuje się ona jabłkową wonią i często kruchym spodem. Występuje w pobliżu siedzib ludzkich w wysokich Tatrach, często w sąsiedztwie gorących, wyskokowych trunków. Mimo dużych strat w populacji (ingerencja człowieka), ich liczba stale wzrasta.

5. Nie pamiętam kiedy pierwszy raz góry ujrzałam... Do Białki Tatrzańskiej jeździłam regularnie już jako dwulatka z różnymi członkami rodziny, raz czasem dwa razy do roku- zawsze w to samo miejsce do zaprzyjaźnionych górali. Są dla mnie trochę jak rodzina, a wyjazdy w góry były dla mnie zupełnie naturalne. Początkowo nie zapuszczałam się wysoko. Pierwsze kroczki stawiałam na Morskim Oku, w dolinkach, Pieninach, takich tam. Pewnego razu W drodze na Moko postanowiłyśmy z przyjaciółką i jej mamą odbić spontanicznie w prawo (oj nie wiedziałyśmy co nas czeka) i to był w zasadzie mój "pierwszy raz"- Dolina Pięciu Stawów. Wróciłam tam potem, również odwiedziłam Czerwone Wierchy, ale tak na MAKSA mnie opętało miłością w sierpniu zeszłego roku. Od tamtej pory nie odpuszczam, idę na przód coraz wyżej ;)

6. Od dawna marzę o Mongolii. Niesamowita, piękna... step... step.... step.... niebo.... step.... jurta... step.... koza xD Wolność :) Chciałabym też udać się w rejs dookoła świata... chciałabym.... eh... Marzenia. Siedzi we mnie obieżyświat i mnie szarpie na różne strony, ale ktoś mi chyba kule na łańcuchu u nogi uczepił.

7. Do tej pory podróżowałam w grupie, a najczęściej dwójką. Samotnie nigdy jeszcze nie byłam, ale ciągnie mnie do tego i pewnie wkrótce to nastąpi ;)
ODPOWIEDZ