Tydzień Turystykona

Zanim napiszesz pierwszego posta przedstaw się nam: kim jesteś i czym się interesujesz. W swoim profilu nie zapomnij wpisać skąd jesteś.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 11 marca 2008, 20:19

Turystykon pisze:Koncert Jeana Micheale Jarre'a w Gdańsku podczas obchodów Solidarnościowych
Byłem.Było cudnie.
Turystykon pisze:Andrea Bocelli
Mam prawie wszystkie jego płyty CD i jedną DVD.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 marca 2008, 20:29

Turystykon pisze:Nie mogę doczekać się momentu, w którym burza będzie nadchodzić jak ja będę na jakiejś widokowej hali – wtedy Góry pokazują swoją prawdziwą grozę i tajemniczość…
Wolisz burze w dzień czy w nocy?
W ogóle boisz się burzy?
Pati

Post autor: Pati » 11 marca 2008, 20:30

Dobrze Ci się śpi podczas burzy?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 marca 2008, 20:38

Waldek pisze:Wolisz burze w dzień czy w nocy?
W nocy uwielbiam oglądać pioruny. W dzień uwielbiam oglądać specyficznie tajemnicze Góry...
W ogóle boisz się burzy?
Jeżeli postępuje się rozsądnie i ostrożnie, to nie ma czego się bać... A w domu czy w dolinach tym bardziej...
Partycja pisze:Dobrze Ci się śpi podczas burzy?
Jeżeli są wspaniałe pioruny, to ja je podziwiam i nie śpię. jednak ogólnie nie zauważam jakiś specjalnych odchyleń...
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 11 marca 2008, 21:41

Pytania z serii transportowych

1. Lubisz jeździć pociągami ?
2. Masz prawo jazdy ?
3. Jeżeli tak, to czy lubisz prowadzić samochód ?
4. Jechałes kiedyś taką prawdziwą wiejską furmanką lub wozem drabiniastym ?
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 11 marca 2008, 22:16

Czy byłeś kiedyś zakochany, ale tak do szaleństwa i nieprzytomności ?
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 marca 2008, 0:42

Dariusz Meiser pisze:1. Lubisz jeździć pociągami ?
Różnie... Lubię jeździć nowymi pociągami czy też odnowionymi jednostkami. Jednak tylko na długich polskich trasach. Tak to autokary i autobusy królują...
2. Masz prawo jazdy ?
Nie.
3. Jeżeli tak, to czy lubisz prowadzić samochód ?
Nawet bez prawa jazdy nie lubię prowadzić samochodu.
4. Jechałes kiedyś taką prawdziwą wiejską furmanką lub wozem drabiniastym ?
I to ile razy! :lol:
Toż to dla miejscowego jest wspaniała taryfa na niektóre przysiółki jak się włóczyć nie chce... ;0
Czy byłeś kiedyś zakochany, ale tak do szaleństwa i nieprzytomności ?
Zakochany TAK, do szaleństwa to nie w pełni, a do nieprzytomności NIE...
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 12 marca 2008, 7:52

Czy zrobiłeś kiedyś analizę SWOT samego siebie ?
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 12 marca 2008, 7:53

1. Interesujesz się polityką ?
2. Interesujesz się historią ?
3. Gdybyś miał spotkać jakąś historyczną postać, to kogo wybrałbyś ?
4. Twoje podejście do nacjonalizmu i rasizmu.
5. Uważasz się za patriotę ?

I pytanie Skowrońskiego z debaty: Tusk - Kaczyński :) :

- czy kochasz Polskę ?
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 12 marca 2008, 14:57

Jeszcze jedna.
Jako górala muszę Cię o to zapytać.
Mówisz gwarą ?
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 marca 2008, 23:27

Dariusz Meiser pisze:Czy zrobiłeś kiedyś analizę SWOT samego siebie ?
Nie muszę jej robić. Prowadzę stały Controlling swojej osoby... :ha: Zastanawiam się nad wdrożeniem lean managment.... :ha: :ha:
1. Interesujesz się polityką ?
Gdzieś to pytanie już było... Tak, interesuję się polityką, jednak nie chcę zostać politykiem.
2. Interesujesz się historią ?
Jedynie regionalizmem moich okolic, ale bardziej kontekstowo bo dat to ja bym i tak nie zapamiętał...
3. Gdybyś miał spotkać jakąś historyczną postać, to kogo wybrałbyś ?
Lecha Wałęsę. A spośród tych, którzy już nie żyją to wybrałbym Edwarda Moskałę i/lub Jacka Kuronia.
4. Twoje podejście do nacjonalizmu i rasizmu.
Nacjonalizm potępiam. Zgadzam się z niektórymi założeniami rasizmu albo pochodnymi tych założeń, jednak nie jestem za czarną stroną rasizmu, czyli przemocą i rozwiązaniami siłowymi oraz tępieniem i tolerowaniem innych.
Według niektórych moje poglądy w tym temacie są bliższe nacjonalizmowi niż rasizmowi, ja jednak się nie zgadzam z tym.
5. Uważasz się za patriotę ?
- czy kochasz Polskę ?
Uważam siebie za miłośnika regionu, fana Polski, ale nie patriotę. Należy jednak zwrócić uwagę, iż w dzisiejszych czasach słowo patriota należy tłumaczyć nieco inaczej niż "umieranie za ojczyznę" na polu bitwy...
Mówisz gwarą?
Niestety nie. Aktualnie trudno jest znaleźć osobę, która mówiłaby czystą gwarą. Co najgorsze, to nawet te słynne zespoły folklorystyczne, gdzie teoretycznie gwarę zna każdy, nie posługują się prawdziwą gwarą, a jedynie jej bardziej zrozumiałą dla ceprów odmianą. Odmiana ukształtowała się za czasów PRL.
Prawdziwa gwara góralska wiąże się nie tyle z "ygrekowaniem" wstawianiem "ó" gdzie popadnie, lecz z analfabetyzmem, najlepiej to widać na kapliczkach XIX wiecznych i starszych...
Obiecuję sobie, że jeżeli kiedyś będę miał czas i znajdę mentora, to się tej gwary nauczę. Aktualnie jest to możliwe tylko w zespołach pieśni i tańca, może dwóch czy trzech na cały mój region, a to i tak nie jest ta czysta gwara...
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 13 marca 2008, 8:18

Turystykon pisze:
Dariusz Meiser pisze:Czy zrobiłeś kiedyś analizę SWOT samego siebie ?
Nie muszę jej robić. Prowadzę stały Controlling swojej osoby... :ha: Zastanawiam się nad wdrożeniem lean managment.... :ha: :ha:
No to mielibyśmy o czym pogadać :)
Własnie w zeszły weekend miałem kolejne szkolenie z Lean Manufacturing - Kaizen, 5S, SMED i te sprawy :)
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 marca 2008, 17:52

Rzeczywiście... Ja za dziedzinę, w której chcę się najbardziej rozwijać, uznaje franczyzę i sprzedaż ogólnie...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 marca 2008, 19:32

Mosorczyk, gratuluję Ci L_STANDARIZE v 3.0 - tym zaskoczyłeś chyba wszystkich! Świetna robota, z wielką chęcią odpowiem!

1. Zwierzęta łagodne czy drapieżne?

Obrazek

Zwierzęta drapieżne jakoś bardziej mi się kojarzą z dzikością i dziewiczymi terenami. Zwierzęta łagodne są fajne, ale kojarzą mi się z udomowieniem, a ja nie lubię wszelakich form udomawiania zwierząt.

2. Grzyby znane czy te mniej znane?

Obrazek

Grzyby znane i tak są smaczne...

3. Spanie extremalne czy raczej przytulne?

Obrazek

Uznaję i praktykuję obydwie formy. Jednak najczęściej korzystam z tej przytulnej formy, stąd mój wybór.

4. Wodospady czy stawy?

Obrazek

Zarówno wodospady, jak i stawy mają swoje piękne oblicze. Wiążą się dla mnie nierozłącznie z najlepszym połączeniem Matki Natury - Gór i wody... Najczęściej oglądam wodospady, a nie stawy czy jeziora (nie licząc Jeziora Żywieckiego, które widzę przynajmniej 2 razy dziennie), z resztą też najfajniejszą "wodną" przygodę miałem właśnie na wodospadach - Diery na Małej Fatrze, więc stąd mój wybór...

5. Kwiaty zwykłe czy tajemnicze i mniej znane?

Obrazek

Bardzo lubię oglądać w naturalnym środowisku kwiaty, bez względu na to jakie. Ja odpowiedziałbym nieco inaczej, mianowicie najbardziej mnie cieszy widok niestandardowych i rzadkich kwiatów w Górach oraz niestandardowe skupiska standardowych kwiatów...

6. Włóczenie czy łojenie ;)?

Obrazek

Włóczenie, bezdyskusyjnie!

7. Łańcuchy czy płyty bez zabezpieczeń?

Obrazek

Łańcuchy, jakoś lubię tą formę!

8. Bezchmurna pogoda czy jednak mgiełka?

Obrazek

Mgiełka, ale najlepiej pode mną! Uwielbiam chodzić we mgle, gdyż wtedy wszystko inaczej "pachnie" :D Bezchmurna pogoda oczywiście też jest piękna, i to wtedy mamy najlepszą widoczność, ale mgła jest wyjątkowa!

9. Piwo czy coś mocniejszego?

Nic. Zdrowie nie te... :D
Teraz jeśli już, to tylko Piwko

Obrazek

ale, jeśli byłbym zdrowy to wolałbym coś mocniejszego

Obrazek

Całe szczęście zdrowie pozwala mi na najwspanialszy trunek, czyli wino! Uwielbiam wina z okolic Morza Śródziemnego.

10. Zima czy lato?

Obrazek

W zimę widoki są wyjątkowe. Góry pokazują swoje inne oblicze. Zima nawet najłagodniejsze Górki potrafią być nie do zdobycia, i to jest piękne! Zimą nagroda ze zdobycia Góry jest jeszcze piękniejsza i o wiele lepiej smakuje niż latem!

11. Czekolada czy coś konkretnego?

Obrazek

Oczywiście, że coś konkretnego. W końcu trzeba dbać o siebie! :lol:
Czekoladę zawsze mam ze sobą w Górach, i zawsze traktuję ją jako sposób na szybkie zdobycie energii. Jednak od czekolady o wiele bardziej wolę jeść na kolację, obiad, śniadanie, podwieczorek czy bez okazji porządniejsze dania!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 kwietnia 2008, 13:16

Witajcie!

Korzystając z dostępu do internetu (z czym u mnie ostatnio kiepsko...) i korzystając z przyjaznego i miłego zwyczaju na Forum, informuję wszystkich zainteresowanych (jeżeli tacy się znajdą w ogóle, w końcu pępkiem świata nie jestem ;) ), że ze względu na drobne kłopociki w najbliższych dniach (ew. tygodniach) nie będzie mnie na Forum... :(

Dodatkowo w związku z tym muszę powiedzieć niemiła wiadomość, iż mój udział w Zlocie na Hawiarskiej staje teraz pod dużym znakiem zapytania, także ze względów zdrowotnych :(

Życzę więc udanego długiego weekendu, wielu przyjemnych pogaduszek na Forum podczas mojej nieobecności, jak i przede wszystkim udanych wycieczek górskich!

Z górskim pozdrowieniem,
Turystykon
ODPOWIEDZ